Připravujeme dárcovskou kampaň na Donio.cz


O projektu


Živý a pestrý informační kanál z města a okolí, komunikační platforma pro všechny skupiny uživatelů, generátor zájmu občanů o veřejné dění, on-line prostor pro rozvoj lokální ekonomiky, praktický nástroj řešení každodenních věcí, ohnisko sousedské pospolitosti a sounáležitosti.

To vše bude jednou Sousedská síť.

Ano, je to velký sen. Ale i ty se mohou někdy plnit. Stačí, když se promění v nápad, ze kterého vznikne projekt a ten pak osloví lidi, kteří mu svojí energií vdechnou život. Pevně věříme, že to bude i náš případ zde na Donio.cz. 


Kdo za projektem stojí?


Sousedská síť se zrodila na základě občanské aktivity. Nestojí za ní žádná organizace, instituce, politické hnutí či jiný subjekt. Také není spojena s žádnou ideologií, orientací nebo náboženstvím. Autorem myšlenky a zakladatelem Sousedské sítě je Petr Klusoň, profesí stavební inženýr. Postupem času se kolem projektu vytvořil okruh příznivců a podporovatelů.


Na co budou peníze ze sbírky využity?


Výtěžek sbírky na Donio.cz bychom chtěli využít na vývoj webové aplikace. Ten bude pojat jako happening, v jehož rámci bude proces vytváření aplikace veřejně přístupný. V něm budou moci být lidé přítomni buď jako diváci nebo jako aktivní účastníci v případě, že se rozhodnou projekt Sousedské sítě finančně podpořit.